راهنمای تنظیمات REALTEK USB WIRELESS LAN UTILITY

در صورتی‌که از کارت شبکه بی‌سیم Billion که به صورت Wireless USB Adapter است استفاده می‌کنید، ابتدا باید این کارت شبکه را به صورت صحیح روی سیستم خود نصب کنید.

راهنمای تنظیمات REALTEK USB WIRELESS LAN UTILITY

طریقه نصب درایور کارت شبکه وایرلس Billion در CD درایور آن موجود و به سادگی قابل نصب است. شما می‌توانید با انتخاب گزینه Wireless-G USB Driver این کارت شبکه را روی سیستم خود نصب کنید.

بعد از نصب درایور کارت شبکه وایرلس بر روی کامپیوتر، در قسمت All programs برنامه‌ای با نام REALTEK USB Wireless LAN Utility اضافه خواهد شد که در این صورت شما دیگر نمی‌توانید از برنامه Default ویندوز برای متصل شدن به وایرلس استفاده کنید و حتما لازم است که از طریق این برنامه متصل شوید.

تنظیمات REALTEK USB WIRELESS LAN UTILITY

بعد از باز کردن برنامه وایرلس در صورتی‌که شما به شبکه وایرلس‌تان به صورت صحیح وصل شده باشید در قسمت General تنظیمات و IP و قدرت سیگنال وایرلسی که به آن متصل هستید، نشان داده می‌شود.

برای کانکت شدن به وایرلس باید وارد قسمت Available Network شوید. در این قسمت با انتخاب Refresh تمام وایرلس‌هایی که در محدوده شما قابل دست‌رس است، به شما نشان داده خواهد شد

Realtek USB Wireless LAN Utility

با دوبار کلیک روی نام شبکه وایرلس‌تان می‌توانید وارد صفحه تنظیمات آن شوید و در صورت نیاز مواردی مانند نوع Security که در DSL CPE ست شده است یا Password مورد نیاز برای وایرلس تان را تکمیل کنید.

Realtek USB Wireless LAN Utility - 1

پسورد مورد نیاز برای وصل شدن به وایرلس در کنسول DSL CPE تنظیم شده است.

در این قسمت حتما باید یک بار پسوورد خود در قسمت Network Key و یک بار دیگر همان پسوورد را در قسمت Confirm network key وارد کنید.

بعد از زدن کلید OK در صورتی‌که موارد انتخابی درست باشد، شما به شبکه وایرلس خود متصل می‌شوید.

بعد از این کار نام وایرلس شما به قسمت، Profile اضافه خواهد شد و شما در این مکان می‌توانید با انتخاب گزینه Edit تنظیمات آن را بار دیگر تغییر دهید یا در صورت نیاز به طور کل نام وایرلس را از این صفحه Remove کنید.

Realtek USB Wireless LAN Utility - 2

بعد از آن می‌توانید در قسمت General تنظیمات Wireless را مشاهده فرمایید.

Realtek USB Wireless LAN Utility - 3

 

در این مرحله شما می‌توانید از طریق شبکه وایرلس خود از اینترنت استفاده کنید.