اینترنت پرسرعت VDSL

باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه

VDSL یا Very high-speed Digital Subscriber Line، نسلی جدید از خدمات اینترنت پرسرعت ثابت، با سرعتی چندین برابر بیشتر از تکنولوژی قبلی (+ADSL2) است. شاتل پس از ارائه موفق سرویس VDSL در مجتمع‌های مسکونی و تجاری، ارائه این سرویس را در برخی از مراکز مخابراتی و کافوهای شاتل در سراسر کشور آغاز کرده است و به‌زودی و بر اساس یک برنامه‌ توسعه‌ منسجم، مناطق تحت پوشش VDSL را گسترش خواهد داد.

اینترنت VDSL شاتل

اینترنت VDSL چیست؟

تجربه سرعت تا ۸۰ مگابیت بر ثانیه

VDSL (خط اشتراک دیجیتال با سرعت بسیار بالا)، یکی از روش‌های دسترسی به نسل جدید خدمات اینترنت پرسرعت ثابت است که سرعتی چندین برابر روش‌های قبلی را ‌برای دسترسی به اینترنت ارائه می‌کند. افزون بر اینکه ارتقا سرویس‌های +ADSL2 به VDSL، در زمانی کوتاه و با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه انجام می‌شود، سرعت اینترنت VDSL نیز تجربه خوشایندی از ارتقا سرویس برای کاربران فراهم می‌کند.

اینترنت VDSL
مودم VDSL

اینترنت VDSL شاتل به چه روش‌هایی ارائه می‌شود؟

پیاده‌سازی با روش‌های متنوع
  • ارائه سرویس به روش FTTC (با استفاده از کابینت‌های شاتل)

برای ارائه اینترنت پرسرعت VDSL با این روش،‌ ابتدا کابینت‌هایی که دارای تجهیزات فنی مورد نیاز هستند در نقاط مختلف شهر نصب می‌شوند تا امکان ارائه اینترنت پرسرعت VDSL در محدوده این کابینت‌ها فراهم شود. پس از آن، کابل فیبر نوری از مرکز مخابراتی تا کابینت مورد نظر کشیده شده و با اتصال کابینت VDSL از طریق کابل مسی به محل مورد درخواست کاربر، این سرویس راه‌اندازی می‌شود.

  • مرکز مخابراتی دارای تجهیزات VDSL

در‌ صورتی‌که فاصله محل دریافت سرویس VDSL تا مرکز مخابراتی دارای تجهیزات VDSL کم باشد، دریافت این سرویس به‌آسانی امکان‌پذیر خواهد بود.

  • مجتمع‌های مسکونی و تجاری

در صورت توافق ساکنان مجتمع‌های مسکونی و تجاری برای نصب کابینت‌ و استقرار تجهیزات‌ VDSL در محل مجتمع، همه ساکنان می‌توانند سرویس اینترنت VDSL را دریافت کنند.

سوالات متداول اینترنت VDSL

برای راه‌اندازی این سرویس به یک مودم VDSL نیاز خواهید داشت.

بله. با مودم‌های +ADSL2 نیز می‌توانید سرعت دانلود تا ۲۰ مگابیت بر ثانیه را تجربه کنید، اما برای تجربه حداکثر سرعت VDSL پیشنهاد می‌کنیم که از مودم VDSL استفاده کنید.

مهم‌ترین تفاوت این دو سرویس، سرعت دانلود و آپلود است. سرعت دانلود در اینترنت ثابت +ADSL2 حداکثر ۱۶ مگابیت بر ثانیه است، درحالی‌که سرعت دانلود اینترنت VDSL به ۸۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد. افزون‌بر این، استفاده از اینترنت VDSL مقرون‌به‌صرفه‌تر از +ADSL2 است. اینترنت VDSL در حال حاضر فقط در شهرهای تهران، قم و دزفول ارائه می‌شود.

هم‌اکنون مناطق تحت پوشش VDSL شهرهای تهران، قم و دزفول هستند. شاتل در تلاش است تا زیرساخت‌های مورد نیاز این سرویس را در شهرهای دیگر کشور نیز فراهم کند.

ثبت درخواست دریافت اینترنت VDSL

برای پیش‌ثبت‌نام و خرید اینترنت VDSL، فرم زیر را تکمیل کنید.

ارتباط با ما VDSL
تصویر کپچا