چهارشنبه 29 مهر 1394
shatel

مدیرعامل شاتل: ۴٠ درصد پهنای باند مصرفی کشور داخلی است

مدیرعامل گروه شرکت‌های شاتل گفت: طی دو سال گذشته میزان پهنای باند مصرفی داخل کشور به بیش از ۴٠ درصد افزایش یافته است و از کشور خارج نمی‌شود.
به گزارش روابط عمومی شاتل، احمد نخجوانی افزود: با روی کار آمدن دولت جدید ظرف فاصله یک سال حدود ١٠٠ درصد رشد پهنای باند اینرنت کشور را تجربه کرده‌ایم و این درحالی است که در گذشته ما مجبور به انتظار چندین ماهه برای دریافت قطره چکانی پهنای باند بودیم و مشکلات ما تا به حدی بود که گویی عزم و تمایلی برای تامین پهنای باند اینترنت کشور وجود نداشت.
وی اظهار داشت: این درحالی است که اکنون همه پهنای باند اینترنت موجود کشور جذب نشده و ظرفیت‌های مازاد نیز وجود دارد.
به گفته نخجوانی، نیاز و مصرف پهنای باند کاربران نهایی براساس تجربه چند سال گذشته شاتل، رشدی چشم‌گیر بین ۴٠ تا ۷٠ درصد در سال داشته است اما در نهایت اینکه پهنای باندی که به دست کاربران می‌رسد با نیاز آنان تناسب ندارد.
وی افزود: کاربران ایرانی از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌هایی استفاده می‌کنند که کاربران جهانی استفاده می‌کنند اما سرعت آنان قابل مقایسه با کاربران جهانی نیست به طوری که ایران به لحاظ ضریب نفوذ اینترنت ثابت، رتبه ١١۵ جهان را دارد و آمار بسیار نگران‌کننده‌تر این است که به لحاظ میزان تخصیص پهنای باند به مشترکان در جایگاه ١۵۸ جهان هستیم.