یکشنبه 5 دی 1400
بازدید وزیر ارتباطات از محصولات و فناوری‌های جدید شاتل ‏موبایل در بیست و دومین نمایشگاه تلکام

بازدید وزیر ارتباطات از محصولات و فناوری‌های جدید شاتل ‏موبایل در بیست و دومین نمایشگاه تلکام

وزیر ارتباطات ضمن بازدید از غرفه شاتل ‏موبایل در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی تلکام ۲۰۲۱ با جدیدترین فناوری‌های ارتباطی این اپراتور تلفن همراه آشنا شد.

در سومین روز از این نمایشگاه عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمید فتاحی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و محمد خوانساری، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در غرفه شاتل ‏موبایل حضور یافتند و از جدیدترین فناوری‏‌های این اپراتور تلفن همراه باخبر شدند.

از جمله این فناوری‏‌ها می‏‌توان به فناوری سیم‌کارت هوشمند شاتل موبایل اشاره کرد که برای نخستین بار در ایران توسط این اپراتور به بازار ارتباطی کشور معرفی شده است. فناوری سیم‌کارت هوشمند شاتل موبایل، به طور مداوم شبکه و آنتن موجود در موقعیت جغرافیایی مشترک را تحلیل و به صورت خودکار با کیفیت‌ترین پوشش سیگنال را در هر منطقه از کشور انتخاب می‌کند.

از قابلیت‌های منحصر به فرد این سیم‌کارت می‌توان به امکان «انتخاب و تغییر دستی شبکه رادیویی میزبان» اشاره کرد که بر اساس آن مشترکین شاتل موبایل می‌توانند با شماره‌گیری کد‌ دستوری #۸*۱* بدون نیاز به اعمال تنظیمات خاص یا نصب اپلیکیشن، امکان استعلام وضعیت اتصال، انتخاب و تغییر دستی شبکه رادیویی میزبان سیم‌کارت خود یا بازگشت به حالت انتخاب هوشمند شبکه را داشته باشند.

وزیر ارتباطات و معاونان وی با فناوری «موبایل کانکت» از دیگر فناوری‌‏های ارتباطی شاتل موبایل نیز آشنا شدند که، به عنوان روشی جدید برای احراز هویت از طریق سیم‌کارت، نسبت به سایر روش‌ها از جمله OTP، ساده‌تر، سریع‌تر و امن‌تر است. موبایل کانکت برای اولین بار در ایران، توسط شاتل موبایل و با همکاری پژوهشکده AICT دانشگاه صنعتی شریف ارائه شده است.

بنابراین گزارش بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تلکام) از دوم دی ماه آغاز شده و تا پنجم دی ادامه دارد. شاتل موبایل در سالن ۹-۸ غرفه ۳۴ این نمایشگاه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.