نقطه به نقطه MPLS ،VPN و VPLS vpn mobile
شبکه خصوصی
VPN | APN | VPLS | MPLS

نقطه‌به‌نقطه 1

شبکه خصوصی

برای امنیت کسب‌وکار شما

بسیاری از کسب‌وکارها و سازمان‌ها با توجه به نوع فعالیتی که دارند در مناطق مختلف یک شهر یا استان‌های متفاوت کشور، شعب و دفاتری را راه‌اندازی می‌کنند. شبکه خصوصی، یک راهکار فناورانه برای ارتباط یکپارچه همه این مراکز است.

VPN، MPLS، VPLS و APN چهار مورد از مهم‌ترین انواع سرویس‌های امن انتقال داده هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

شبکه خصوصی مجازی (VPN)

نفوذ‌ناپذیر در برابر تهدیدها

برای حفظ ارتباط امن و پایدار بین همه مراکز یک کسب‌و‌کار، شبکه خصوصی مجازی (VPN) کمک شایانی به آن‌ها می‌کند. این شبکه اتصال دو یا چند شبکه خصوصی را از طریق یک تونل رمز‌نگاری‌شده امکان‌پذیر می‌سازد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شبکه خصوصی مجازی، مستقل بودن آن از شبکه اینترنت است؛ بنابراین زمانی که اطلاعات روی این شبکه تبادل می‌شود، به‌طور کامل از دسترس کاربرانی که خارج از این شبکه قرار دارند محفوظ می‌ماند.

خصوصی مجازی VPN
امن اختصاصی همراه APN

شبکه امن اختصاصی همراه (APN)

دسترسی در همه‌ی مکان‌ها

شاتل‌موبایل با استقرار شبکه امن اختصاصی همراه، بستری امن برای دسترسی به اطلاعات و یا تبادل دیتا بین مراکز و سرورها ایجاد می‌کند. با استفاده از ترکیب زیر‌ساخت مبتنی بر xDSL، رادیو، فیبر نوری و شبکه تلفن همراه، این راهکار به عنوان یک کانال ارتباطی امن، به‌صرفه و بدون وابستگی به اینترنت به کسب‌و‌کارها ارائه می‌شود. APN دسترسی به شبکه داخلی را برای همه کارکنان مجاز از طریق شبکه تلفن همراه با پوشش سراسری 2G، 3G و 4G فراهم می‌کند.

شبکه MPLS و VPLS

امنیت در همه لایه‌ها

شبکه MPLS

در این مکانیزم حمل داده، به هر کدام از بسته‌های IP، یک Label یا برچسب اختصاص می‌یابد و مسیریابی بسته‌ها بر اساس این برچسب‌ها صورت می‌گیرد. هر نقطه اتصال به ابر MPLS دارای یک برچسب منحصر به فرد است. مشتریان با این روش می‌توانند ترافیک لایه ۳ شبکه خود را بدون محدودیت در استفاده از range IP ها، بین نقاط جابه‌جا کنند.

شبکه VPLS

در این سرویس مشترکین می‌توانند ترافیک لایه ۲ شبکه خود را فارغ از بعد مسافت یا محل جغرافیایی شعب، در یک شبکه لایه ۲ کاملا مجزا از سایر مشترکین انتقال بدهند.

MPLS و VPLS 1

ویژگی‌های شبکه خصوصی شاتل

سوال‌های متداول شبکه خصوصی

ارائه سرویس شبکه خصوصی مجازی و APN بر بستر همراه یک راهکار ترکیبی برای شرایطی است که امکان ارائه خدمات ثابت در آن وجود ندارد. این نوع ارتباط از طریق اتصال سیم‌کارت شاتل‌‌موبایل به شبکه شاتل انجام می‌شود.

بله. تمام راهکارهای سازمانی از جمله VPN سازمانی و شبکه APN در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته توسط تیم فنی متخصص مانیتور می‌شوند.

سرویس شبکه خصوصی مجازی و سرویس APN قابلیت راه‌اندازی روی بسترهای زوج‌سیم مسی، فیبر نوری، وایرلس و سیم‌کارت شاتل‌موبایل را دارد.

بله. مشترکین می‌توانند با راه‌اندازی BGP، نسبت به advertise رنج‌های خود از طریق شبکه شاتل اقدام کنند.

از زبان مشتریان

biodaro

سرویس VPN شاتل در مقایسه با سایر شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات، بسیار پایدارتر است و ما از دریافت این سرویس رضایت کامل داریم. پشتیبانی فنی شاتل مهم‌ترین وجه تمایز آن است و این سرویس را ارزنده‌تر کرده است.


مدیر فناوری اطلاعات

بیودارو

vista

یک از دلایل اصلی انتخاب راهکار VPN سازمانی شاتل برای شعبه‌های مختلف «ویستا سامانه آسا» به جای ایجاد ارتباط داخلی شبکه توسط خودمان، مانیتورینگ و پیشتیبانی دائمی شاتل بر این راهکار است.


مدیر فناوری اطلاعات

ویستا سامانه آسا

khoshgova

به‌دلیل یکپارچه بودن تمامی نرم‌افزارهای خوشگوار، برای اتصال بیش از ۲۰ نقطه در سراسر کشور از سرویس VPN شاتل استفاده می‌کنیم. سرویس VPN شاتل برای ما یک زیرساخت حیاتی محسوب شده و افزون بر پایدار و مقرون‌به‌صرفه بودن، پشتیبانی و پیگیری مناسبی دارد.


مدیر فناوری اطلاعات

خوشگوار

bijan 1

با توجه به خدمات فروش آنلاین بیژن، تمامی اطلاعات باید در لحظه در سیستم ثبت شوند. علاوه‌بر آن، تمام نامه‌نگاری‌های ما نیز به‌صورت سیستمی انجام می‌شود. بنابراین کیفیت ارتباط نقطه‌به‌نقطه برای ما اهمیت زیادی دارد. با توجه به این‌که برای شرکت‌های بزرگی مانند بیژن کیفیت سرویس‌ها اهمیت بیش‌تری دارد، از سرویس شاتل استفاده کردیم.


مدیر فنی

پخش بیژن

bors

امنیت بالای این شبکه و مورد تایید بودن آن ازطرف نهادهای نظارتی مانند مَکنا (مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه)، مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب شبکه خصوصی مجازی شاتل هستند.


رئیس زیرساخت سامانه TSETMC

مدیریت فناوری بورس تهران

agah

پایداری در برقراری ارتباط نقطه‌به‌نقطه (VPN) و اطمینان از امنیت آن از یک سو و فراهم کردن بستری امن و پایدار برای انتقال اطلاعات میان شعب آگاه از سوی دیگر، دلیل اصلی استفاده از راهکار اتصال نقطه‌به‌نقطه شاتل بود. هم‌اکنون بسیاری از شعب کارگزاری آگاه در استان‌های مختلف کشور با استفاده از این سرویس به هم متصل هستند.


مدیر ارشد فناوری اطلاعات

کارگزاری آگاه

شیوه دریافت سرویس شبکه خصوصی شاتل

برای مشاوره یا درخواست برگزاری جلسه می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان، با شما ارتباط برقرار کنند.
خصوصی مجازی VPNتماس با ما
تصویر کپچا