اینترنت سازمانی

ارائه خدمات پهنای باند اینترنت اختصاصی به سازمان‌ها و شرکت‌ها در سراسر کشور از دیگر راهکارهای سازمانی شاتل است. در این راهکار، سازمان‌ها می‌توانند بر یکی از بسترهای:

 • بستر انتقال سیم مسی XDSL
 • بستر وایرلس
 • بستر فیبر نوری

پهنای باند اختصاصی خود را برای اتصال اختصاصی و  پرسرعت به شبکه جهانی اینترنت و همچنین برقراری ارتباط میان نقاط مختلف جغرافیایی و مراکز و دفترهای مختلف سازمان تامین کنند. در حال حاضر صدها سازمان و شرکت بزرگ کشور از راهکارهای پهنای باند شاتل در قالب خدمات زیر استفاده می­‌کنند:

راهکار پهنای باند اینترنت اختصاصی Dedicated

پهنای باند اینترنت اختصاصی یا سرویس Dedicated، راهکاری‌ست برای دسترسی به اینترنت با کیفیت بالا و بدون ضریب اشتراک که به دلیل ماهیت و هزینه‌های آن، اغلب مورد استفاده شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار می‌گیرد.

راهکار پهنای باند اینترنت ویژه Optimal

این سرویس مشابه سرویس پهنای باند اینترنت اختصاصی Dedicated ولی با پرداخت بر مبنای میزان مصرف، بهینه‌ترین حالت را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. هتل‌ها بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی و اداری و کسب و کارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) از جمله مهم‌ترین مخاطبان این راهکار هستند.

راهکار ارتباط نقطه به نقطه VPN

یکی دیگر از راهکارهای پهنای باند شاتل، راهکار اتصال نقطه به نقطه است که برای ایجاد شبکه‌های خصوصی مجازی برای اتصال دو یا چند نقطه از سازمان و ارسال و دریافت اطلاعات به کار می‌رود. بسیاری از سازمان‌ها برای برقراری ارتباط امن میان دفترها و شعب خود به بستری پایدار و اختصاصی شده در سراسر کشور نیازمندند. خدمات ارتباط نقطه به نقطه‌ی شاتل نیز چنین بستری را در اختیار مشتریان می‌گذارد.

راهکار پهنای باند اختصاصی (VPLS و MPLS)

MPLS: یک مکانیزم حمل داده است که در این مکانیزم به هر کدام از بسته‌های IP، یک Label یا برچسب اختصاص می‌یابد و مسیریابی بسته‌ها بر اساس این برچسب‌ها صورت می‌گیرد. هر نقطه اتصال به ابر MPLS دارای یک برچسب منحصر به فرد است. مشتریان به کمک این تکنیک می‌توانند شبکه اختصاصی خود را در کل کشور و یا با هر نوع پروتکل ایجاد کنند.

VPLS: یک سرویس لایه ۲ برای ایجاد ارتباط توسط MAC Address به صورت Multi Point روی بستر MPLS یا IP است. با استفاده از VPLS سرعت انتقال داده‌ها بیشتر خواهد شد و هزینه پیاده‌سازی آن برای مشترک بسیار ارزان‌تر از پیاده‌سازی سرویس MPLS و پیچیدگی آن نیز کمتر است.

راهکار ظرفیت انتقال و IXP

راهکار ظرفیت انتقال برای انتقال ترافیک مشترک از تمامی مراکز مخابراتی استان‌ها با استفاده از امکانات و تجهیزات مورد نیاز در نظر گرفته شده است و راهکار IXP (فروش پهنای‌باند داخلی از طریق اتصال شبکه متقابل) برای برقراری اتصال مستقیم دو طرفه به منظور استفاده هر یک از طرفین از محتوای میزبانی شده (Hosted) طراحی شده است.

چرا  از خدمات پهنای باند اختصاصی شاتل استفاده کنیم؟

اگر هنوز برای انتخاب شاتل به عنوان تامین­ کننده خدمات پهنای باند خود تصمیم نگرفته‌اید، دانستن این نکات می‌تواند در نهایی کردن این تصمیم به شما کمک کند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های خدمات پهنای باند شاتل:

 • در اختیار داشتن بیش‌ترین پهنای باند اینترنت در کشور
 • استفاده از چندین مسیر بین‌المللی به صورت پشتیبان که ریسک رخدادهای پیش‌بینی نشده را کاهش می‌دهد.
 • در اختیار داشتن چندین دیتاسنتر مجهز برای مدیریت شبکه‌ شاتل که به صورت پشتیبان عمل می‌کنند.
 • زیرساخت ارتباطی (Backbone) به تمام استان‌های کشور و دارای سی نقطه تجمیع استانی
 • تیم فنی توانمند و متخصص، ویژه‌ی هر مشتری برای ارائه و پشتیبانی از خدمات به صورت 24 ساعته
 • امکان ارائه خدمات ویژه سازمانی همچون تلفن ثابت شاتل و ShatelTalk برای تسهیل مکالمات سازمانی
 • امکان بهره‌گیری از خدمات محتوایی همچون نماوا همراه با پیشنهادهای ویژه برای مشتریان پهنای باند
 • حفظ کیفیت ارتباط و پایداری خدمات با تدابیر و سرمایه‌گذاری‌های گسترده بر تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری

چگونه می‌توانم از این خدمات استفاده کنم؟

برای بهره‌گیری از خدمات پهنای باند اختصاصی شاتل می‌توانید با دفتر مرکزی این شرکت و یا دفتر نمایندگی‌های شاتل در سراسر کشور، تماس بگیرید.

 • شماره تلفن راهکارهای سازمانی : ۹۱۰۰۰۹۹۹