خدمات میزبانی سرور (Co-Location)

خدمات میزبانی سرور (Co-Location) شاتل، فضای استاندارد و ایمن برای نگه‌داری سرورها را در محیط یک Data Center حرفه‌ای و تخصصی با بالاترین سطح SLA، برای شرکت‌ها، سازمان‌ها، فروشگاه‌های آنلاین، وب‌سایت‌ها، استارت‌آپ‌ها و نهادهای متقاضی فراهم می‌کند.

به این معنا که مشتریان با قرار دادن سخت‌افزارهای خود در فضای میزبانی سرور شاتل، خدمات اختصاصی با بالاترین میزان امنیت و پشتیبانی دریافت می‌کنند. ضمن آن‌که به دلیل نظارت مداوم و پشتیبانی ۲۴ ساعته تیم متخصص شرکت شاتل، تخصیص نیروی انسانی و هزینه‌های جانبی لازم برای نگهداری این سرورها برای مشتریان، بسیار کاهش می‌یابد.

دانش و تجربه چندین ساله شاتل در ارایه خدمات دیتاسنتر، این شرکت را به یکی از قابل اعتمادترین شرکت‌های ارایه دهنده‌ی راهکارهای دیتاسنتر در کشور تبدیل کرده است که در ادامه به بررسی مزایای خدمات میزبانی سرور شاتل می‌پردازیم.

مزایای خدمات میزبانی سرور شاتل

اجاره فضای سرور چیست و چه مزایایی دارد؟

برخی از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک دارای اتاق سرور هستند که معمولا تمامی تجهیزات سخت‌افزاری و شبکه در آن نگهداری می‌شوند. مهم‌ترین دغدغه این شرکت‌ها حفاظت فیزیکی و تامین پایداری و امنیت سرورها است. از همین روی شرکت‌ها و سازمان‌ها با اجاره فضای سرور از شرکت‌هایی که به‌طور تخصصی در زمینه‌ی تامین فضای دیتاسنتر (مرکز داده) فعال هستند، علاوه بر کاهش هزینه‌های نگهداری سرورها، امنیت داده‌های خود را نیز تضمین می‌کنند.
شرکت شاتل با تامین فضای رک، تجهیز زیرساخت‌های موردنیاز و ارایه پهنای باند نامحدود به منظور دست‌رسی در لحظه و ایمن به سرورها و داده‌ها، اقدام به ارایه خدمات اجاره فضای سرور کرده است که این خدمت علاوه بر کاهش هزینه نگه‌داری سرورها، از بین رفتن داده‌ها و خسارت به سرورها را کاهش داده است.

استفاده از خدمات میزبانی سرور شاتل چگونه باعث مدیریت هزینه‌ها می‌شود؟

کاهش هزینه‌های کسب و کار به معنی کاهش هزینه تجهیزات، زیرساخت و نیروی انسانی است. مشتریان در صورتی که بخواهند میزبانی سرور را شخصا برعهده بگیرند، نیازمند تجهیزات و امکانات فراوانی از جمله سیستم‌های خنک کننده، UPS، سیستم اطفای حریق، نیروی انسانی، تامین پهنای باند و زیرساخت‌های امنیتی هستند و علاوه بر آن باید به صورت 24 ساعته بر تجهیزات نظارت داشته باشند که اجرای همه این موارد نیازمند صرف هزینه بالاتری است. اما استفاده از خدمات میزبانی سرور شاتل هزینه‌‎های مشتریان را به میزان قابل توجهی پایین می‌آورد.

فضای میزبانی سرور شاتل تا چه اندازه قابلیت مقیاس‌پذیری (Scalability) دارد؟

صاحبان سرورها همواره با این مشکل مواجه هستند که در صورت نیاز به توسعه سرورها، فضای آن را چگونه تامین کنند چرا که ممکن است فضای اضافی برای توسعه دیتاسنتر خود نداشته باشند. در حالی که شاتل امکان توسعه فضای میزبانی سرور را به هر اندازه‌ای که شرکت‌ها تقاضا کنند در اختیار دارد و در نتیجه از مقیاس‌پذیری (Scalability) بالایی برخوردار است.

مالکیت دیتاسنتر شاتل متعلق به کجاست؟

با توجه به اهمیت دست‌رسی‌پذیری به دیتاسنتر، برای مالکان بسیار مهم است که فضای نگهداری دیتاسنتر تماما در اختیار شرکتی که از آن خدمات میزبانی دریافت می‌کنند باشد. مالکیت خدمات میزبانی دیتاسنتر در شرکت شاتل کاملا متعلق به خود این مجموعه است و دست‌رسی به سرورها بی‌واسطه و تنها از طریق مجموعه شاتل امکان‌‎پذیر است.  شرکت شاتل در چندین نقطه تهران و کرج خدمات میزبانی سرور (کولوکیشن) ارایه می‌دهد و یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین مراکز میزبانی سرور را که در مالکیت شاتل است در استان البرز راه‌اندازی کرده است.

سوالات متداول خدمات میزبانی سرور شاتل

شیوه دریافت خدمات میزبانی سرور شاتل

برای مشاوره یا درخواست برگزاری جلسه می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان، با شما ارتباط برقرار کنند.
تصویر کپچا

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02191000999 تماس بگیرید.